courgetten / 1

Courgetten zaaien eind april om half mei, na de laatste nachtvorst buiten uit te planten. Geef ze volop ruimte, 1 meter uit elkaar en een ruime gift van enkele emmers compost om heel de zomer te kunnen groeien. Courgetten worden bij voorkeur jong gegeten, 10 tot 15 cm lang zijn ze op hun best. Het oogsten van de jonge vruchten stimuleert nieuwe vruchtzetting.
  • courgettes-mix Een mengsel van klassieke langwerpige modellen in wit, groen,gestreept, zwart en geel.

  • black zucchini Zwarte (donkergroene) courgette met grote productie en fijne smaak, bij voorkeur oogsten 10cm lang.

  • libanese white bush Een bijna witte (licht-groene) courgette, prima eetkwaliteit.

  • costata romanesco Opvallende courgette met diepe ribben, gestreepte vruchten en een uitstekende smaak. Eén van de weinige rassen waarvan de vruchten ook in een wat grotere versie nog goed eetbaar zijn.

  • gele courgette Niet alleen de kleur maar ook de smaak van de gele courgette is een heel stuk zachter. Verder even productief en bij voorkeur jong oogsten

  • tromba d'albenga muskaatcourgette in opvallende gekrulde groeivorm, lichtgroen, oker verkleurend. Uitstekende eetkwaliteit als courgette, 10-15 cm lang, eenmaal volgroeid enkel decoratieve waarde. De enige uit deze reeks met een klimmende groeiwijze. Geef de planten enkele bonenstaken als steun en ze klimmen metershoog; gewoon makkelijker om te oogsten. De planten dragen lang en overvloedig en zijn minder gevoelig voor meeldauw.